مدرسه عباسقلی خان مشهد

مدرسه عباسقلی خان در سال 1077 قمری به دستور شاه سلیمان صفوی توسط عباسقلی خان بیگلر بیگی ساخته شده است.این مدرسه یکی از مدارس قدیمی مشهد شناخته شده است.این مدرسه اکنون در ضلع جنوبی حرم مطهر امام رضا قرار دارد و یکی از آثار تاریخی شهر مشهد محسوب می شود. این مدرسه مربوط به دوره صفویه می باشد که بخش های مختلف آن با مقرنس و کاشی کاری تزیین شده است. مسافران تور مشهد می توانند از این مدرسه تاریخی دیدن نمایند. این مدرسه هم اکنون یکی از مراکز علمیه مشهد به شمار می آید.

مدرسه عباسقلی خان مشهد 

مدرسه عباسقلی خان مشهد

دودکش رستگار مقدم مشهد

میل یا دودکش رستگار مقدم مربوط به 100 سال پیش می باشد . این دودکش یک آجر پزی می باشد. در سال های اخیر قسمت بزرگی از آجر های خانه های شهر مشهد توسط این کوره آماده شده است. این دودکش در سال های اخیر توسط شهرداری مشهد مرمت و باز سازی شده است. مسافران و گردشگران تور مشهد می توانند از این دودکش آجری رستگار مقدم مشهد دیدن کنند.

دودکش رستگار مقدم مشهد

آرامگاه شاعران پارسی گوی خراسانی مشهد

این بنای نمادین در سال 1378 به شکل استوانه در مشهد ساخته شده است. بر بدنه این نماد اشعار حکیم توس نوشته شده است. محوطه این بنا در زمینی به وسعت 2000 متر مربع می باشد. در این محوطه قبر شاعرانی مانند: گلچین معانی، احمد کمال پور، عماد خراسانی، ذبیح الله صاحبکار، عشرت قهرمان جای گرفته است. مسافران و گردشگران تور مشهد می توانند با رفتن به این محوطه از بناهای زیبا دیدن کنند.

باغ خونی مشهد

باغ خونی مشهد مربوط به دوره قاجار است. این باغ دارای سه عمارت مستقل بوده که دو ساختمان آن تخریب شده است. این باغ معروف به باغ چشمه می باشد. باغ خونی در 25 اسفند 1379 یا شماره ثبت 3240 به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت گردیده است. مسافران و گردشگران تور مشهد می توانند از این باغ زیبا دیدن کنند.

باغ خونی مشهد

باغ خونی مشهد

آرامگاه میرزا ابراهیم رضوی مشهد

آرامگاه میرزا ابراهیم رضوی در منطقه کوهسنگی مشهد واقع شده است. این مقبره در ملک شخصی خود میرزا ابراهیم  می باشد و یا کاشکی کاری های زیبا مورد توجه مسافران و گردشگران تور مشهد قرار گرفته است. در صحن مقبره تعداد دیگری از علمای اخیر خراسان دفن شده است. مسافران تور مشهد می توانند با رفتن به گوهسنگی از آرامگاه دیدن نمایند.

آرامگاه میرزا ابراهیم رضوی مشهد

آرامگاه میرزا ابراهیم رضوی مشهد